Παρουσίαση εγκεκριμένων σχολικών προγραμμάτων
Αγωγής Υγείας - Αγωγής Καταναλωτή Δ.Ε. Πειραιά

cartoon-kids

H παρουσίαση των εγκεκριμένων σχολικών προγραμμάτων Αγωγής Υγείας – Αγωγής Καταναλωτή 2015-2016 της Δ.Ε.Πειραιά θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 9 Μαΐου 2016 από τις 10.00΄-13.00΄, στην αίθουσα εκδηλώσεων της Ιωνιδείου σχολής Πειραιά (οδός Σωτ. Διός 17 Πειραιάς).
Σκοπός της Αγωγής και Προαγωγής της Υγείας είναι η προάσπιση, η βελτίωση και η προαγωγή της ψυχικής, σωματικής και κοινωνικής υγείας των μαθητών/τριών, αφενός με την ανάπτυξη των δεξιοτήτων τους και της κριτικής σκέψης τους, αφετέρου με την αναβάθμιση του κοινωνικού και φυσικού περιβάλλοντός τους, μέσα από την ολιστική προσέγγιση.