ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ
«CARTE POSTALE (ΕΠΙΣΤΟΛΙΚΑ ΔΕΛΤΑΡΙΑ) ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣΦΥΓΕΣ ΠΑΠΟΥΔΕΣ ΜΟΥ»

Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά - Τομέας Πολιτιστικών διοργανώνει επιμορφωτική συνάντηση για Διευθυντές σχολικών μονάδων όπως και Εκπαιδευτικούς που εμπλέκονται στη δράση «CARTE POSTALE (ΕΠΙΣΤΟΛΙΚΑ ΔΕΛΤΑΡΙΑ) ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣΦΥΓΕΣ ΠΑΠΟΥΔΕΣ ΜΟΥ» την Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου 2016 στο Δημοτικό Θέατρο Πειραιά (άνω φουαγιέ) και ώρα 12:00.

Οι δράσεις αυτές έχουν σκοπό τη δημιουργική ευαισθητοποίηση της εκπαιδευτικής μας κοινότητας γύρω από το προσφυγικό θέμα, γεφυρώνοντας το παρελθόν με το παρόν της ελληνικής πραγματικότητας και σε συνεργασία με τις Σχολικές Συμβούλους Χρυσάνθη Κουμπάρου ΠΕ02, Μαρία Νέζη ΠΕ02, Μέλισσα Χατζηιωάννου ΠΕ07, Κατερίνα Πολυμενοπούλου ΠΕ16 και το Ανοιχτό Σχολείο Μεταναστών.