ΓΕΛ ΚΥΘΗΡΩΝ

WORLD MAD

Με ιδιαίτερη χαρά και υπερηφάνεια σας πληροφορούμε ότι η ταινία “WORLD MAD” της κινηματογραφικής ομάδας του Γενικού Λυκείου Κυθήρων απέσπασε το 1ο βραβείο στην Κατηγορία Γ (ηλικίες 17-20) του Ελληνικού Τμήματος της 16ης Camera Zizanio καθώς και το βραβείο Σχολής Σταυράκου στο 19ο Διεθνές Κινηματογραφικό Φεστιβάλ της Ολυμπίας.
Η ταινία «World Mad» έχει σαν στόχο να φωτίσει τα Κύθηρα της καθημερινότητας του 21ου αιώνα περιλαμβάνοντας και πολλά μη πραγματικά στοιχεία.

Ο υπεύθυνος για το πρόγραμμα του σχολείου, Δημήτρης Λεβέντης
Ο Διευθυντής, Σάκης Τριφύλλης

th-lyk-kythira-camera-zizanio th-lyk-kythira-vr-b

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΕΠΙΣΤΟΛΗ