Α. Τακτικά μέλη

1. Μαραγκόζογλου Θρασύβουλος, κλ. ΠΕ84, Διευθυντής της Δ/νσης ΔΕ Πειραιά, ως Πρόεδρος.
  2. Χαρακλιάς Κωνσταντίνος, κλ. ΠΕ82, Διευθυντής του 1ου ΕΠΑΛ Δραπετσώνας, ως Αντιπρόεδρος.
  3. Γεωργαντζέλη Πολυξένη, κλ. ΠΕ80, Διευθύντρια του 1ου ΕΠΑΛ Νίκαιας, ως μέλος.
  4. Γκολώνης Χρύσανθος, κλ. ΠΕ82, του 2ου Εσπερινού ΕΠΑΛ Πειραιά, ως αιρετό μέλος. (ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ: 694 569 6763)
  5. Μπακινέζος Ευάγγελος, κλ. ΠΕ80, του 1ου Γυμνασίου Πειραιά, ως αιρετό μέλος(ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ: 694 646 5438)

Β. Αναπληρωματικά μέλη, αντίστοιχα

1. Καμπούρης Αντώνιος, κλ. ΠΕ82, Προϊστάμενος Εκπαιδευτικών Θεμάτων της Δ/νσης ΔΕ Πειραιά.
  2. Μπανανοπούλου Μαρία, κλ. ΠΕ80, Διευθύντρια του 7ου Γυμνασίου Πειραιά.
  3. Ψυχογιού Κωνσταντίνα, κλ. ΠΕ02, Διευθύντρια του ΓΕΛ Καμινίων.
  4. Πετράκης Κωνσταντίνος, κλ. ΠΕ03, του 2ου Γυμνασίου Καλλίπολης, στη θέση του αναπληρωματικού αιρετού μέλους.
  5. Ζεϊμπέκης Κωνσταντίνος, κλ. ΠΕ06, Διευθυντής του 1ου ΓΕΛ Κορυδαλλού, ως αναπληρωματικό αιρετό μέλος.

Εκπρόσωποι ειδικών περιπτώσεων:

Ι. Εκπρόσωποι της Ομοσπονδίας Ιδιωτικών Εκπαιδευτικών Λειτουργών Ελλάδας (Ο.Ι.Ε.Λ.Ε.)

Α. Τακτικά μέλη

1. Κουρουτός Μιχάλης, κλ. ΠΕ03, του Ιδιωτικού Σχολείου «ΛΕΟΝΤΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ ΠΑΤΗΣΙΩΝ».
  2. Γούλας Αλέξανδρος, κλ. ΠΕ07, του Ιδιωτικού Σχολείου «Ι.Μ. ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ».

Β. Αναπληρωματικά μέλη, αντίστοιχα

1. Σιατραβάνη Αναστασία, κλ. ΠΕ78, της Ιδιωτικής Ελληνογαλλικής σχολής «ZAN NT’ APK».
  2. Κάζαγλης Δημήτριος, κλ. ΠΕ11, του Ιδιωτικού Σχολείου «ΙΟΝΙΟΣ ΣΧΟΛΗ».

Επιπλέον τακτικά και αναπληρωματικά μέλη όταν κρίνονται θέματα επιλογής στελεχών εκπαίδευσης:

Α. Τακτικά μέλη

1. Καραγιάννης Στυλιανός, κλ. ΠΕ83, Συντονιστής εκπαιδευτικού έργου του 6ου ΠΕΚΕΣ Αττικής.
  2. Καρύδης Ιωάννης, κλ. ΠΕ85, του Γυμνασίου Νέου Φαλήρου, εκπαιδευτικός με 15ετή υπηρεσία.

Β. Αναπληρωματικά μέλη, αντίστοιχα

1. Πεφάνης Παναγιώτης, κλ. ΠΕ04, Συντονιστής εκπαιδευτικού έργου του 6ου ΠΕΚΕΣ Αττικής.
  2. Λιλής Γεώργιος, κλ. ΠΕ84, του 1ου ΕΠΑΛ Νίκαιας, εκπαιδευτικός με 15ετή υπηρεσία.

Επιπλέον μέλη όταν κρίνονται θέματα επιλογής στελεχών στην Ιδιωτική Εκπαίδευση:

1. Εκπρόσωπος της Ομοσπονδίας Ιδιωτικών Εκπαιδευτικών Λειτουργών Ελλάδας (Ο.Ι.Ε.Λ.Ε.)

• Τακτικό μέλος: Χριστόπουλος Γεώργιος, κλ. ΠΕ70, του Ιδ. Σχολείου «Μοντεσοριανά Σχολεία».
  • Αναπληρωματικό μέλος: Σιατραβάνη Αναστασία, κλ. ΠΕ78, του Ιδ. Σχολείου «Ελληνογαλλική Σχολής ZAN NT’ APK».

2. Εκπρόσωπος του Συνδέσμου Ιδιωτικών Σχολείων (Σ.Ι.Σ.)

• Τακτικό μέλος: Κακαδιάρης Χριστόδουλος, του Ιδ. Σχολείου «Ελληνοαγγλική Αγωγή».
  • Αναπληρωματικό μέλος: Κυραϊλίδης Χαράλαμπος, του Ιδ. Σχολείου «Σύγχρονη Παιδεία Βάθεια-Κυραϊλίδη».

Γραμματέας ορίζεται ο Βάππας Κωνσταντίνος, εκπαιδευτικός κλ. ΠΕ82, που υπηρετεί με απόσπαση στη Δ/νση ΔΕ Πειραιά, με αναπληρώτριά του την Δυναμίδου Βασιλικούλα, κλ. ΠΕ Διοικητικού - Οινονομικού, της Δ/νσης ΔΕ Πειραιά.

Η θητεία των τακτικών και των αναπληρωματικών μελών του ανωτέρω Συμβουλίου λήγει την 31η Δεκεμβρίου του 2022.

ΑΠΟΦΑΣΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗΣ Δ/ΝΣΗΣ Π/ΘΜΙΑΣ ΚΑΙ Δ/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΑΝΩΤΕΡΩ ΑΠΟΦΑΣΗΣ