Α. Τακτικά μέλη

1. Αναστασόπουλος Διονύσιος, κλ. ΠΕ02, Διευθυντής της Δ/νσης ΔΕ Πειραιά, ως Πρόεδρος.
  2. Χαρακλιάς Κωνσταντίνος, κλ. ΠΕ82, Διευθυντής του 1ου ΕΠΑΛ Δραπετσώνας, ως Αντιπρόεδρος.
  3. Γεωργαντζέλη Πολυξένη, κλ. ΠΕ80, Διευθύντρια του 1ου ΕΠΑΛ Νίκαιας, ως μέλος.
  4. Μπακινέζος Ευάγγελος, κλ. ΠΕ80, του 1ου Γυμνασίου Νίκαιας, ως αιρετό μέλος(ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ: 694 646 5438)
  5. Αθανασιάδης Γεώργιος, κλ. ΠΕ82, του 3ου ΕΠΑ.Λ. Πειραιά, ως αιρετό μέλος.(ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ: 694 587 4775)

Β. Αναπληρωματικά μέλη, αντίστοιχα

1. Καμπούρης Αντώνιος, κλ. ΠΕ82, Προϊστάμενος Εκπαιδευτικών Θεμάτων της Δ/νσης ΔΕ Πειραιά.
  2. Ζεϊμπέκης Κωνσταντίνος, κλ. ΠΕ06, Διευθυντής του 1ου ΓΕΛ Κορυδαλλού.
  3. Καρύδης Ιωάννης, κλ. ΠΕ85, Διευθυντής του Γυμνασίου Νέου Φαλήρου.
  4. Γκολώνης Χρύσανθος, κλ. ΠΕ82, του 2ου ΕΣΠΕΡΙΝΟΥ ΕΠΑ.Λ. Πειραιά, ως αιρετό μέλος.
  5. Ασημακόπουλος Κωνσταντίνος, κλ. ΠΕ82, του 1ου ΕΠΑ.Λ. Κορυδαλλού, ως αιρετό μέλος.

Εκπρόσωποι της Ομοσπονδίας Ιδιωτικών Εκπαιδευτικών Λειτουργών Ελλάδας (Ο.Ι.Ε.Λ.Ε.)

Α. Τακτικά μέλη

1. Γιώργος Χριστόπουλος, κλ. ΠΕ70, που υπηρετεί στα «Μοντεσοριανά Σχολεία».
  2. Σιατραβάνη Αναστασία, κλ. ΠΕ78, της Ιδιωτικής Ελληνογαλλικής σχολής «ZAN NT’ APK».

Β. Αναπληρωματικά μέλη, αντίστοιχα

1. Φώτης Καραμεσίνης, κλ. ΠΕ02, που υπηρετεί στο ιδιωτικό σχολείο ΓΕΙΤΟΝΑ ΒΑΡΗΣ.
  2. Κάζαγλης Δημήτριος, κλ. ΠΕ11, του Ιδιωτικού Σχολείου «ΙΟΝΙΟΣ ΣΧΟΛΗ».

Εκπρόσωπος του Συνδέσμου Ιδιωτικών Σχολείων (Σ.Ι.Σ.)

Τακτικό μέλοςΚακαδιάρης Χριστόπουλος, του Ιδιωτικού Σχολείου «ΕΛΛΗΝΟΑΓΓΛΙΚΗ ΑΓΩΓΗ».

Αναπληρωματικό μέλοςΚυραϊλίδης Χαράλαμπος, του Ιδιωτικού Σχολείου «ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΠΑΙΔΕΙΑ ΒΑΘΕΙΑ-ΚΥΡΑΪΛΙΔΗ».

Γραμματέας ορίζεται η Προσαλέντη Μαρία, κλ. ΤΕ16, της Δ/νσης Δ.Ε. Πειραιά, με αναπληρώτριά της την Κουτσούκαλη Αναστασία, κλ. ΠΕ Διοικητικού - Οικονομικού, της Δ/νσης Δ.Ε. Πειραιά.

Η θητεία των τακτικών και των αναπληρωματικών μελών του ανωτέρω Συμβουλίου λήγει την 31η Δεκεμβρίου του 2024.

ΑΠΟΦΑΣΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗΣ Δ/ΝΣΗΣ Π/ΘΜΙΑΣ ΚΑΙ Δ/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ