3lyk-kerats-planet-th3ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

Διαγωνισμός σκίτσου
«Ο πλανήτης του άλλου πλανήτης όλων μας»

Το Φόρουμ Διαπολιτισμικού Διαλόγου/Πανεπιστήμιο Πατρών και η Educartoon, σε συνεργασία με εκπαιδευτικούς οργανισμούς στην Ελλάδα και τη διασπορά, διοργάνωσαν διαγωνισμό σκίτσου, υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων που απευθύνθηκε σε μαθητές Δευτεροβάθμιας και Τριτοβάθμιας εκπαίδευσης.
Οι συμμετοχές των μαθητών-τριών ξεπέρασαν τις 390 (ατομικές και ομαδικές), από 103 σχολεία όλης της Επικράτειας και της Ομογένειας, με τη στήριξη 105 εκπαιδευτικών.

Στους διακριθέντες μαθητές που συμμετείχαν ήταν και οι μαθήτριες του 3ου ΓΕΛ Κερατσινίου Ελευθερία Σοφία Μικέλη και Στυλιανή Σπανογιάννη που πήραν αντίστοιχα βραβείο και έπαινο.