ΗΜΕΡΙΔΑ ΦΙΛΑΝΑΓΝΩΣΙΑΣ «ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ ΒΟΥΤΥΡΑΣ»

Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά, δια της Υπευθύνου Πολιτιστικών Θεμάτων, θα πραγματοποιήσει ημερίδα Φιλαναγνωσίας σε συνεργασία με τις σχολικές συμβούλους Φιλολόγων κα. Χρυσάνθη Κουμπάρου και κα. Μαρία Νέζη, με θέμα

«Δημοσθένης Βουτυράς: προτάσεις για εργασίες στη σχολική τάξη»

hmerida-voutiras-2018

Η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 23 Απριλίου 2018 και ώρα 11.00π.μ. στο Αίθριο της Δημοτικής Πινακοθήκης Πειραιά, οδός Φίλωνος 29. Στην εκδήλωση, θα πραγματοποιηθούν εισηγήσεις από τους διοργανωτές (Α. Γουρουντή, Χ. Κουμπάρου, Μ. Νέζη), την εκπαιδευτικό-Φιλόλογο κ. Παναγιώτα Σεφερλή και τον Ιστορικό-Ερευνητή-Συγγραφέα κο. Βάσια Τσοκόπουλο.

Επίσης θα πραγματοποιηθούν παρουσιάσεις από τις ομάδες φιλαναγνωσίας των σχολείων:
• 9ο Γυμνάσιο Πειραιά, με υπεύθυνο καθηγητή τον κ. Γεώργιο Κοκορέλη ΠΕ02
• Πρότυπο Γυμνάσιο Ιωνιδείου Σχολής Πειραιά, με υπεύθυνη καθηγήτρια την κ. Ευαγγελία Γεώργα.

Η ΑΦΙΣΑ ΤΗΣ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ