Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά –Τομέας Πολιτιστικών Θεμάτων διοργανώνει

«Φεστιβάλ Μαθητικού Κινηματογράφου»

την Δευτέρα 30 Απριλίου 2018 και ώρα 10.00 π.μ. στο Θέατρο «Κωσταράκος» (Θήρας και Μαντινείας, Καμίνια). Θα προβληθούν ταινίες παραγωγής των σχολείων ευθύνης της ΔΔΕ Πειραιά.

1stCineFestival2018

Η εκδήλωση αφορά τις πολιτιστικές ομάδες κινηματογράφου – μαθητές και εκπαιδευτικούς – των σχολείων που συμμετέχουν στο Φεστιβάλ.
Στην εκδήλωση θα παρευρίσκεται ο Νίκος Θεοδοσίου μέλος της γραμματείας του Διεθνούς Φεστιβάλ Κινηματογράφου Ολυμπίας και καλλιτεχνικός Διευθυντής της Camera Zizanio, και οι βραβευμένοι σκηνοθέτες Ντίνος Καβουκίδης και Διονύσης Γρηγοράτος.

Παρακαλούνται οι κινηματογραφικές ομάδες να αποστείλουν dvd των προς προβολή ταινιών στο Γραφείο Πολιτιστικών Θεμάτων ΔΔΕ Πειραιά
έως και την Παρασκευή 30 Μαρτίου 2018.

ΑΠΟΦΑΣΗ • ΑΦΙΣΑ