kpg

ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΑ ΚΕΝΤΡΑ ΚΡΑΤΙΚΟΥ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ ΓΛΩΣΣΟΜΑΘΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΜΑΪΟΥ 2018

Ανακοινώνονται τα Εξεταστικά Κέντρα των εξετάσεων για την απόκτηση του Κρατικού Πιστοποιητικού Γλωσσομάθειας περιόδου Μαΐου 2018.

Οι εξετάσεις θα πραγματοποιηθούν το Σάββατο 19 και Κυριακή 20 Μαΐου 2018.

Για τους/ις υποψήφιους/ες οι οποίοι/ες έχουν δηλώσει ότι επιθυμούν να εξεταστούν σε Εξεταστικό Κέντρο της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά, τα Εξεταστικά Κέντρα είναι τα ακόλουθα:

ΓΛΩΣΣΑ ΕΠΙΠΕΔΑ ΟΝΟΜΑΣΙΑ
ΕΞ. ΚΕΝΤΡΟΥ
ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΚΗ
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ
ΤΗΛΕΦΩΝΟ
ΣΧΟΛΕΙΟΥ
ΕΞ. ΚΕΝΤΡΟΥ
ΑΓΓΛΙΚΑ  Α, Β, Γ

ΖΑΝΝΕΙΟ
ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ
ΓΕΛ ΠΕΙΡΑΙΑ

ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗ 6,
18531, ΠΕΙΡΑΙΑΣ

210 4111992

Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

ΙΤΑΛΙΚΑ Α, Β, Γ
ΙΣΠΑΝΙΚΑ  Α, Β, Γ
ΓΑΛΛΙΚΑ Α, Β, Γ

ΠΡΟΤΥΠΟ ΓΕΛ
ΙΩΝΙΔΕΙΟΥ ΣΧΟΛΗΣ
ΠΕΙΡΑΙΑ

ΣΩΤΗΡΟΣ ΔΙΟΣ 17,
18535,
ΠΕΙΡΑΙΑΣ

210-4175291

ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ Α, Β, Γ

Για το ανακοινοποιημένο αναλυτικό πρόγραμμα των εξετάσεων όπως έχει ανακοινωθεί από το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων παρακαλούμε πατήστε ΕΔΩ.

Οι υποψήφιοι/ες οφείλουν να προσέλθουν στο Εξεταστικό Κέντρο που αντιστοιχεί στη γλώσσα που θα εξεταστούν 30 λεπτά πριν την έναρξη της εξέτασης, με το Δελτίο Εξεταζομένου και την Αστυνομική Ταυτότητα/Διαβατήριο τους.

Προσοχή:
Παρακαλούνται οι υποψήφιοι/ες οι οποίοι/ες θα εξεταστούν για το Β’ επίπεδο, ανεξαρτήτως γλώσσας, να επικοινωνήσουν με τη ΔΔΕ Πειραιά την Πέμπτη 17-05-2018 ή την Παρασκευή 18-05-2018 στα τηλέφωνα 2104112764, 2104173940 για να ενημερωθούν για την ώρα εξέτασής τους στην Ενότητα 4 (Παραγωγή Προφορικού Λόγου).