Διοργάνωση 13ου Μαθητικού Φεστιβάλ Θεάτρου

theater-masks2

Η Δ.Δ.Ε. Πειραιά διοργανώνει το 13ο Μαθητικό Φεστιβάλ Θεάτρου στο Θέατρο Κωσταράκος με θέμα:

«Τα ανθρώπινα δικαιώματα ως ανάχωμα στον κοινωνικό εκφασισμό»

Στο Φεστιβάλ μπορούν να πάρουν μέρος όλες οι θεατρικές ομάδες των σχολείων παρουσιάζοντας ένα τμήμα του επιλεγμένου από αυτούς θεατρικού έργου το οποίο θα ανταποκρίνεται στη θεματική του Φεστιβάλ. (Μέγιστη διάρκεια σκηνής/αποσπάσματος τα 15 λεπτά.)

Κατά τη διάρκεια του Φεστιβάλ θα λειτουργήσει στο Φουαγιέ του θεάτρου έκθεση ομαδικών μαθητικών εικαστικών έργων εμπνευσμένα από το θέμα του Φεστιβάλ.

Το Φεστιβάλ θα διεξαχθεί στο τριήμερο
Τρίτη 21 - Τετάρτη 22 - Πέμπτη 23 Μαίου 2019
(Ημερομηνίες προβών και προετοιμασίας έκθεσης εικαστικών 13-17 Μαίου 2018)
Δηλώσεις συμμετοχής έως 22 Φεβρουαρίου 2019 στην ηλεκτρονική διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

ΓΙΑ ΤΗ ΦΟΡΜΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ