1ο ΓΕΛ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ:
«Μαθητικές Αντιρρησίες»

1lyk-kerats-mathitiles-antirrhsies-img

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Οι πρώτοι μαθητικοί Αγώνες Λόγου, που διοργάνωσε το 1ο Γενικό Λύκειο Κερατσινίου, με τον τίτλο «Μαθητικές Αντιρρησίες» πραγματοποιήθηκαν το Σάββατο 12 Ιανουαρίου 2019 στο χώρο του σχολείου. Οι αγώνες είχαν την έγκριση του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων και διεξήχθησαν με την επιστημονική υποστήριξη της Ελληνικής Ένωσης για την Προώθηση της Ρητορικής στην Εκπαίδευση. Τους αγώνες ενίσχυσαν μέλη Ρητορικού Ομίλου του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών και της SAFIA (Student Association For International Affairs). Τη διοργάνωση υποστήριξαν η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά, ο Δήμος Κερατσινίου-Δραπετσώνας, του οποίου η Σχολική Επιτροπή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης βοήθησε υλικά και ηθικά τη διοργάνωσή μας και ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου μας, που συνέβαλε στην προετοιμασία και την διεξαγωγή των αγώνων.

ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΔΗΛΩΣΗ