krish-einai-tha-perasei

Θεατρική παράσταση
«Κρίση είναι θα περάσει»

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για τη θεατρική παράσταση «Κρίση είναι θα περάσει», η οποία πραγματοποιείται στο θέατρο Σταθμός (Βίκτωρος Ουγκώ 55 Αθήνα – στάση Μεταξουργείο), από τη μη κερδοσκοπική εταιρεία ‘Επιστήμη Τέχνη Κοινωνία - Πέτρος Αλατζάς’, και απευθύνεται σε εφήβους μαθητές. Πρόκειται για ένα έργο στο οποίο συναντώνται οι νευροεπιστήμες, η τέχνη και η κοινωνία και διαπραγματεύεται την Επιληψία, μια πάθηση που αφορά το 1% του γενικού πληθυσμού. Έχει ως στόχο να περάσει μηνύματα υγείας στους εφήβους μαθητές, να τους ευαισθητοποιήσει και να τους ενημερώσει με τρόπο ανώδυνο και πλαισιωμένο με χιούμορ σχετικά με το πώς ο εγκέφαλος μπορεί να φτάσει στην κρίση, πώς αυτή εκδηλώνεται και τι πρέπει να κάνουν αν κάποια στιγμή δούνε μια κρίση σε κάποιον συνάνθρωπό τους.

Για περισσότερες πληροφορίες (οι πληροφορίες παρέχονται από την εταιρία «Επιστήμη Τέχνη Κοινωνία - Πέτρος Αλατζάς») μπορείτε να πατήσετε ΕΔΩ

Για να ακούσετε τη συνέντευξη του κ. Αναστάσιου Μπονάκη, νευρολόγου, επίκουρου καθηγητή Πανεπιστημίου Αθηνών και ενός εκ των δημιουργών του έργου μπορείτε να πατήσετε ΕΔΩ