«ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΡΤΙΣΗ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ
ΤΟΥ 2ου ΕΣΠΕΡΙΝΟΥ ΕΠΑΛ ΠΕΙΡΑΙΑ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ»

Οι 10 μαθητές/μαθήτριες του Τομέα Ναυτιλιακών Επαγγελμάτων του 2ου Εσπερινού ΕΠΑΛ Πειραιά ολοκλήρωσαν την 15ήμερη εκπαίδευση - κατάρτισή τους στη Ναυτική Ακαδημία G. Gaboto στην Γκαέτα της Ιταλίας, η οποία πραγματοποιήθηκε από 01/04/2019 έως 15/04/2019, στο πλαίσιο του εγκεκριμένου προγράμματος Erasmus+ KA1 VET Learners and Staff, με τίτλο “Εκπαίδευση και Κατάρτιση στο μέλλον της σύγχρονης ναυτιλίας” και με κωδικό 2018-1-EL01-KA102-047362. Το Πρόγραμμα χρηματοδοτείται 100% από την Ευρωπαϊκή Ένωση και εποπτεύεται από τον Εθνικό Φορέα για τη διαχείριση των σχεδίων Erasmus+, το Ίδρυμα Κρατικών Υποτροφιών (ΙΚΥ).

2esp-epal-peiraia-italia-img