ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΕΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΕΣ ΠΡΟΒΟΛΕΣ

cinema

Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά-Τομέας Πολιτιστικών, στα πλαίσια ενημέρωσης και υποστήριξης των Σχολικών Πολιτιστικών Δραστηριοτήτων, διοργανώνει την Τρίτη 22 και την Τετάρτη 23 Οκτωβρίου 2019 από ώρα 10.00 έως 13.30 στο θέατρο «Κωσταράκος» (Θήρας και Μαντινείας Καμίνια-Πειραιάς) επιμορφωτικές κινηματογραφικές προβολές που αφορούν στα πολιτιστικά προγράμματα κινηματογράφου αλλά και στην ευαισθητοποίηση πολιτιστικών σχολικών ομάδων στα πλαίσια του Δικτύου «Ο Πειραιάς στην Αντίσταση» που θα λειτουργήσει και κατά την τρέχουσα σχολική χρονιά. Οι κινηματογραφικές ταινίες που θα προβληθούν θα είναι:

• ΤΡΙΤΗ 22/10: «Ένα τραγούδι για τον Αργύρη» - Ein Lied für Argyris, Stefan Haupt 10:00-13:00
• ΤΕΤΑΡΤΗ 23/10:  «Πουλιά στο βάλτο», Αλίντα Δημητρίου 10.00-12.00
  «Η ζωή στους βράχους», Αλίντα Δημητρίου 12.00-13.00