2ο Ε.Κ. Α' ΠΕΙΡΑΙΑ

Το 2ο Εργαστηριακό Κέντρο Πειραιά, συμμετέχει στην υλοποίηση του Ευρωπαϊκού ΠρογράμματοςErasmus+ ΚΑ202 με τίτλο
«PROMOTING KEY COMPETENCES (ENTREPRENEURSHIP) THROUGH AN INTEGRATED CAREER ORIENTATION PROGRAMME
AND FLEXIBLE LEARNING PATHWAYS FOR VET STUDENTS ENTRE@VETSCHOOLS»
,

κωδικό2018-1-DE02-KA202-005130

VetSchools-logo

Το πρόγραμμα ξεκίνησε τον Νοέμβριο του 2018 και θα ολοκληρωθεί τον Απρίλιο του 2021 και αφορά στην παροχή στοχευμένων πρακτικών και στη δημιουργία εργαλείων που μπορούν να οξύνουν και να εμπλουτίσουν τόσο τις θεωρητικές γνώσεις όσο και τις δεξιότητες των μαθητών επαγγελματικής εκπαίδευσης στην Ευρώπη, σχετικά με την Επιχειρηματικότητα.
Παράλληλα, το πρόγραμμα στοχεύει στη δημιουργία ενός υποστηρικτικού μοντέλου που θα χρησιμοποιείται από σπουδαστές, καθηγητές και άλλους ενδιαφερόμενους.

ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ (ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ) ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ