Μαθητικό φεστιβάλ Θεάτρου Πειραιά

Την Τετάρτη 29/1/2020 και ώρα 2.00 μ.μ. θα πραγματοποιηθεί ενημερωτική συνάντηση στο Δημοτικό Θέατρο Πειραιά (αίθουσα προβών) που αφορά στη διοργάνωση του 14ου Μαθητικού Φεστιβάλ Θεάτρου ΔΔΕ Πειραιά και απευθύνεται στους υπεύθυνους καθηγητές των θεατρικών ομάδων των σχολείων. Η συνάντηση πραγματοποιείται με σκοπό να γίνει καταγραφή των αναγκών των εκπαιδευτικών και των μαθητικών ομάδων, την ανατροφοδότηση σε θέματα που αφορούν το Δημοτικό Θέατρο και τη συνεργασία του με την εκπαιδευτική κοινότητα, όπως και τον καλύτερο σχεδιασμό του Φεστιβάλ.