ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ

4ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ
ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΕΙΔΩΝ ΠΡΩΤΗΣ ΑΝΑΓΚΗΣ
ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΛΗΓΕΝΤΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΕΙΣΜΟ ΣΤΗΝ ΕΛΑΣΣΟΝΑ

Το 4ο ΓΕΛ Νίκαιας πήρε την πρωτοβουλία να συγκεντρώσει είδη πρώτης ανάγκης για τους πληγέντες από τον σεισμό στην Ελασσόνα. Καλούμε, όσους επιθυμούν, να συμμετέχουν προσφέροντας τα παρακάτω είδη: μωρομάντηλα, πάνες μωρού, γάλα σε σκόνη, σχολικά είδη, βρεφικά είδη, παυσίπονα, αντιπυρετικά, αντιβηχικά για παιδιά. Η συγκέντρωση των προσφερόμενων ειδών θα γίνει στο σχολείο μας τις ημέρες 16 και 17/3 από τις 8:30 ως τις 2:00 το μεσημέρι. Επειδή όλοι βιώνουμε δύσκολες καταστάσεις θεωρούμε σημαντική την αλληλεγγύη και την έμπρακτη ένδειξη της αγάπης μας για τους συμπολίτες μας.

Μ. Τσιώλη