ΗΜΕΡΙΔΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΣΧ. ΕΤΟΥΣ 2014-15

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η ημερίδα παρουσίασης Προγραμμάτων Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης του Σχ. Έτους 2014-15 της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Πειραιά από το γραφείο ΠΕ την Παρασκευή 8 Μαΐου 2015. Συνολικά παρουσιάστηκαν 21 από τα 87 εγκεκριμένα προγράμματα ΠΕ της ΔΔΕ. Το ΚΠΕ Δραπετσώνας φιλοξένησε με μεγάλη χαρά την εκδήλωση και προσέφερε την πολύτιμη βοήθειά του στη διοργάνωση αυτή! Συνολικά περισσότεροι από 130 καθηγητές και μαθητές έλαβαν μέρος παρουσιάζοντας video, αφίσες, θεατρικά δρώμενα, κατασκευές, powerpoint, αλλά και επιστημονικά αποτελέσματα κατά τη διάρκεια της ημερίδας χαρίζοντας απλόχερα χαμόγελα, μουσικές και όμορφες στιγμές όλους τους συμμετέχοντες! Ευχόμαστε τα σχολεία να συνεχίσουν την αξιέπαινη προσπάθειά τους και την ερχόμενη σχολική χρονιά!

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ