Συμμετοχή του 2ου Ε.Κ. Πειραιά στο πρόγραμμα Erasmus+ KA2 EntreVET

Entrevet Logo

Η μετάβαση από το σχολείο στην επαγγελματική ζωή είναι μια από τις πιο δύσκολες στιγμές της ζωής.
Η ανάπτυξη καριέρας είναι μια διαδικασία, όχι μόνο ένας προορισμός. Δυστυχώς, στο εκπαιδευτικό σύστημα δεν δίνεται αρκετή προσοχή στην αναπτυξιακή διαδικασία που απαιτείται για να συμμετάσχει ο μελλοντικός εργαζόμενος σε μια προσεκτική, διεξοδική εξέλιξη της σταδιοδρομίας του.
Αυτή την ανάγκη προσπαθεί να καλύψει η διετής στρατηγική σύμπραξη Erasmus+ KA2 με τίτλο 'EntreVET' (Κωδικός 2018-1-DE02-KA202-005130) στην οποία το 2ο ΕΚ Πειραιά συμμετείχε ως εταίρος.
Σκόπος του προγράμματος είναι η ανάπτυξη των δεξιοτήτων επιχειρηματικότητας των μαθητών της ΤΕΕ, αλλά και η ενίσχυση του επαγγελματικού προσανατολισμού τους.

ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ (ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ) ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ

ΓΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΟ ΥΛΙΚΟ ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ