ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΟΡΙΣΤΙΚΗΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ - ΒΕΛΤΙΩΣΗΣ 2021
ΦΑΣΗ 3η
(ΕΝΑΠΟΜΕΙΝΑΝΤΑ ΚΕΝΑ)

Σας ενημερώνουμε ότι έχει αναρτηθεί επικαιροποιημένος Συγκεντρωτικός Πίνακας Εναπομείναντων οργανικών κενών σε ώρες, ανά μεταθετική περιοχή.

Στην 3η φάση καταθέτουν αιτήσεις και τοποθετούνται οριστικά:

• Εκπαιδευτικοί που υπηρετούν με θητεία σε Π.Σ. ή ΠΕΙ.Σ. της Α' Πειραιά, οι οποίοι είχαν οριστική τοποθέτηση σε σχολείο άλλου Π.Υ.Σ.Δ.Ε., και επιθυμούν να τοποθετηθούν στην Α' Πειραιά.
• Εκπαιδευτικοί που υπηρετούν με θητεία σε Π.Σ. ή ΠΕΙ.Σ. της Α' Πειραιά, οι οποίοι βρίσκονταν στη διάθεση άλλου Π.Υ.Σ.Δ.Ε. πριν την τοποθέτησή τους με θητεία, και επιθυμούν να τοποθετηθούν στην Α' Πειραιά.
• Εκπαιδευτικοί που έχουν οριστική τοποθέτηση στο Π.Υ.Σ.Δ.Ε. Πειραιά (Α', Β', Γ' περιοχή) και έχουν υποβάλει αίτηση βελτίωσης.
• Εκπαιδευτικοί που ήρθαν με μετάθεση ή βρίσκονται στη διάθεση του Π.Υ.Σ.Δ.Ε. Πειραιά (Α', Β', Γ' περιοχή) και έχουν υποβάλει αίτηση οριστικής τοποθέτησης.

Καλούνται όσοι εκπαιδευτικοί ανήκουν στις κατηγορίες της 3ης ΦΑΣΗΣ και δεν τοποθετήθηκαν σε σχολική μονάδα κατά την 3η φάση, και αν το επιθυμούν, να υποβάλλουν νέα δήλωση προτίμησης τοποθέτησης για τα εναπομείναντα οργανικά κενά μέσω του σχετικού συνδέσμου,

από Δευτέρα 31/05/2021 έως και την Τετάρτη 02/06/2021

Αιτήσεις οι οποίες δεν θα έχουν υποβληθεί ΟΡΙΣΤΙΚΑ δεν θα λαμβάνονται υπόψη στις τοποθετήσεις.
Η κατάθεση αίτησης με οποιονδήποτε άλλο τρόπο δε θα γίνεται δεκτή.

ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ (ΕΠΕΞΗΓΗΣΕΙΣ / ΟΔΗΓΙΕΣ) ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ

ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ (ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΗ ΑΓΩΓΗ) ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ

ΓΙΑ ΤΗ ΝΕΑ ΦΘΙΝΟΥΣΑ ΣΕΙΡΑ ΜΟΡΙΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ (ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ) ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ

ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΤΥΠΟ ΑΙΤΗΣΗΣ (ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ) ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ