Ημερίδα
«Κουκλοπαίζουμε. Δάσκαλος και θεατρική κούκλα στην τάξη»
16/9/21, 18:00 – 20:45

cult workshop koukolopaizoume 2021 img

Μετά την ολοκλήρωση της δεύτερης χρονιάς υλοποίησης του εγκεκριμένου από το ΥΠΑΙΘ προγράμματος «Κουκλοπαίζουμε» σε σχολεία, η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά (δια της υπεύθυνης Πολιτιστικών Θεμάτων), σε συνεργασία με Διευθύνσεις Π.Ε. και Δ.Ε. της Αττικής, το Εικαστικό Θέατρο Κούκλας «Πράσσειν Άλογα» και την Περιφέρεια Αττικής, συμμετέχει στη διοργάνωση ημερίδας εξ αποστάσεως με θέμα την αξιοποίηση και τη δυναμική της θεατρικής κούκλας στην τάξη, καθώς και την παρουσίαση παιδαγωγικών εφαρμογών που υλοποιήθηκαν από εκπαιδευτικούς κατά το σχολικό έτος 2020-2021.
Η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 16/9/21 και ώρες 18:00 – 20:45 και θα μεταδίδεται από το Αμφιθέατρο «Μιλτιάδης Έβερτ» της Τεχνόπολης του Δ. Αθηναίων και μέσω Zoom και Facebook.