3lyk nikaia hmerida entaxh mouseiwn img

Η Περιφερειακή Διεύθυνση Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης Ηπείρου σε συνεργασία με την IDEC AE
διοργανώνουν τη Δευτέρα, 20 Δεκεμβρίου 2021 και από 18:00-19:20 δωρεάν διαδικτυακή ημερίδα με τίτλο:

«Ένταξη των Μουσείων στη Σχολική Εκπαίδευση»

Η ημερίδα διοργανώνεται στο πλαίσιο του ευρωπαϊκού έργου ERASMUS+ “MuseSchools - Integration of Museums into School Education” (www.museschools.eu) και έχει ως στόχο να παρουσιάσει τις δράσεις του προγράμματος, τον εκπαιδευτικό οδηγό και τα σχέδια μαθημάτων που αναπτύχθηκαν. Η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί διαδικτυακά μέσω της πλατφόρμας ΖΟΟΜ. Στην ημερίδα συμμετέχει η εκπαιδευτικός του 3ου Γυμνασίου Νίκαιας Βλάμη Μαγδαληνή. Η συμμετοχή είναι δωρεάν, απαιτείται προεγγραφή.