1ο ΓΕ.Λ. ΠΕΙΡΑΙΑ
ΕΥΤΥΧΙΑ

Η Διεύθυνση του 1ου ΓΕ.Λ. Πειραιά και οι μαθητές του Γ1 θεωρητικού τμήματος Χατζοπούλου Ανθή και Σαμαρτζής Ιωάννης αποφάσισαν να ανεβάσουν αφιερωματική παράσταση για τη στιχουργό Παπαγιαννοπούλου Ευτυχία βασισμένη στην ομώνυμη ταινία. Οι ίδιοι οι μαθητές σκηνοθετούν και επιμελούνται την παράσταση αυτή. Ένας εικοσαμελής θίασος με εφόδιο τη μεγάλη αγάπη για το θέατρο σάς περιμένει στο Αμφιθέατρο του Σχολείου , για να παρακολουθήσετε την παράσταση.

Στις 9 Μαρτίου η παράσταση θα είναι για τους Γονείς και στις 10 Μαρτίου για τους μαθητές.

Για την παράσταση αυτή θα τηρηθούν όλα τα μέτρα προστασίας κατά της διασποράς του covid19.