ΓΡΑΦΕΙΟ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟΥ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΥ

(2ος Όροφος)

υπεύθυνη εκπαιδευτικός:
Δρ Δήμητρα Βαρνακιώτη

e-mail: Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

----------

Για προγραμματισμό ραντεβού καλείτε στο 210-4116728 Δευτέρα έως Παρασκευή από τις 13:00 μ.μ. έως τις 14:00 μ.μ.

Για την προσέλευση στο Γραφείο Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού, παρακαλείσθε να τηρείτε τα πρωτόκολλα covid.

Το Γραφείο στελεχώνεται με προσωπικό ειδικευμένο στη συμβουλευτική και το σχολικό επαγγελματικό προσανατολισμό και έχει τη δυνατότητα να προσφέρει στήριξη και βοήθεια σε μαθητές, γονείς και εκπαιδευτικούς όλων των σχολικών μονάδων του Πειραιά.

Η παρέμβαση αφορά:

Α) Σε ατομικό επίπεδο, συμβουλευτική υποστήριξη των μαθητών/τριών όλων των τάξεων και τύπων σχολείων σε θέματα επαγγελματικού προσανατολισμού.
Η διαδικασία αυτή γίνεται κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας με το Γραφείο και προγραμματισμό συγκεκριμένου ραντεβού.

Β) Σε ομαδικό επίπεδο, ενημέρωση των μαθητών στο σχολείο, σύμφωνα με τις ανάγκες και τα αιτήματα που θα υποβληθούν από την σχολική μονάδα.