Ημερίδα
«Κουκλοπαίζουμε. Δάσκαλος και θεατρική κούκλα στην τάξη»
8/6/22, 18:00 – 20:45

cult workshop koukolopaizoume 2022 img

Μετά την ολοκλήρωση της τρίτης χρονιάς υλοποίησης του εγκεκριμένου από το ΥΠΑΙΘ προγράμματος «Κουκλοπαίζουμε» από σχολεία, η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά (δια της υπεύθυνης Πολιτιστικών Θεμάτων), σε συνεργασία με Διευθύνσεις Π.Ε. και Δ.Ε. της Αττικής, το Εικαστικό Θέατρο Κούκλας «Πράσσειν Άλογα» και την Περιφέρεια Αττικής, σας προσκαλεί στην εξ αποστάσεως ημερίδα παρουσίασης παιδαγωγικών εφαρμογών που υλοποιήθηκαν από εκπαιδευτικούς και στη βράβευση των σχολικών ομάδων που συμμετείχαν την τρέχουσα σχολική χρονιά.

Το εν λόγω πρόγραμμα υλοποιείται, τόσο στο πλαίσιο πολιτιστικών προγραμμάτων, όσο και στο πλαίσιο των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων.

Η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί στις 8 Ιουνίου 2022 και ώρες 18:00 – 20:45 μέσω Zoom και θα μεταδίδεται από το Facebook.