Η Αγωγή Υγείας της Δ/νσης Δ/θμιας Εκπ/σης Πειραιά, σας εύχεται καλή σχολική χρονιά και σας ενημερώνει για τα νέα εκπαιδευτικά προγράμματα, εγκεκριμένα από το Υ.ΠΑΙ.Θ, που θα υλοποιηθούν φέτος από τους ακόλουθους φορείς:

- ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΚΑΙ ΕΠΕΝΔΥΣΕΩΝ, ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ
  (Ο μικρός καταναλωτής).

- ΣΧΟΛΗ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΥΓΕΙΑΣ, ΤΜΗΜΑ ΜΟΣΗΛΕΥΤΙΚΗΣ
  (Κυβερνοεκφοβισμός στην εφηβεία).

- ΔΙΟΤΙΜΑ, ΚΕΝΤΡΟ ΓΙΑ ΤΑ ΕΜΦΥΛΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΣΟΤΗΤΑ
  (Συζητήσεις σχετικά με την έμφυλη ισότητα και την έμφυλη βία).

Οι επισκέψεις στα σχολεία ανά τμήμα, θα υλοποιηθούν μετά από συνεννόηση με τον Διευθυντή και σε συνεργασία με το σύλλογο καθηγητών του σχολείου, ώστε να μην διαταράσσεται η εύρυθμη λειτουργία του. Κατά τις επισκέψεις θα τηρούνται αυστηρά τα οριζόμενα στις εκάστοτε εγκυκλίους του Υ.ΠΑΙ.Θ, που αφορούν τα μέτρα ασφαλούς λειτουργίας των εκπαιδευτικών μονάδων.

Οι ενδιαφερόμενες σχολικές μονάδες μπορούν να απευθύνονται στο email της Αγωγής Υγείας Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε..