• agiasmos-2023-1th.jpg
  • agiasmos-2023-6th.jpg
  • agiasmos-2023-7th.jpg

Αγαπητοί Εκπαιδευτικοί, Μαθητές και Γονείς

Μαζί αυτή τη σχολική χρονιά στον Αγιασμό με αισιοδοξία και θέληση για το καλύτερο δυνατό έργο...

Τα σχολεία τoυ Ραλλείου Γυμνασίου & Λυκείου, του 13ου Γυμνασίου Πειραιά, της Ιεράς Μητροπόλεως Πειραιώς τίμησε θεσμικά με την παρουσία του, όπως κάθε χρόνο:
  ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ κ. ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΩΡΑΛΗΣ

καθώς και οι
  ΚΩΣΤΑΣ ΚΑΤΣΑΦΑΔΟΣ - Υφυπουργός Εμπορικής Ναυτιλίας
  ΔΟΜΝΑ ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ - Υφυπουργός Εργασίας και Κοινωνικών Υποθέσεων
  ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ ΜΠΟΥΤΣΙΚΑΚΗΣ - Βουλευτής Α’ Πειραιώς και Νήσων

Επίσης τίμησαν με την παρουσία τους:
  η ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ κα ΣΙΣΥ ΑΛΙΓΙΖΑΚΗ
  ο ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ & ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ κ. ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΑΡΥΔΗΣ
  η ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ Β/ΘΜΙΑΣ κα ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΑΡΒΑΝΙΤΟΥ

Μαζί με τον Περιφερειακό Διευθυντή Εκπαίδευσης κ. Γεώργιο Κόσυβα, που μας τίμησε στο 13ο Γυμνάσιο και στο Ράλλειο, δίνουμε αμέριστη στήριξη στους Διευθυντές και συνεργασία με όλους τους εκπαιδευτικούς, τους Γονείς, τους Συλλόγους, τους Δήμους.

Δυναμικά με τους συνεργάτες μας στη Δ.Δ.Ε. Πειραιά προχωράμε να σηκώσουμε πιο ψηλά το Δημόσιο Σχολείο.
Οι μαθητές είναι η ελπίδα για ένα καλύτερο μέλλον και το όραμά μας για μια σύγχρονη και Δημοκρατική Δημόσια Παιδεία.

Τους το οφείλουμε !!!

Με εκτίμηση,