ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σας ενημερώνουμε ότι την ΤΕΤΑΡΤΗ 8 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2014 ξεκινάει η διαδικασία ταυτοποίησης των υποψηφίων για μεταφορά της θέσης επιτυχίας τους σε αντίστοιχη Σχολή-Τμήμα, στη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά (Ελ. Βενιζέλου 35, 3ος όροφος). Επισημαίνεται ότι διαδικασία αφορά υποψήφιους οι οποίοι συμμετείχαν στις Εξετάσεις πανελλαδικού επιπέδου Γενικού (ΓΕΛ) ή Επαγγελματικού Λυκείου (ΕΠΑΛ) Ομάδας Α΄ και Ομάδας Β΄, Μαΐου – Ιουνίου του σχολικού έτους 2013- 2014 και κατέλαβαν θέση εισαγωγής σε Σχολή/Τμήμα της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης.

Επισημαίνουμε ότι οι υποψήφιοι θα πρέπει να προσκομίσουν το Δελτίο Αστυνομικής Ταυτότητάς τους 'Η το Διαβατήριό τους καθώς ΚΑΙ τον οκταψήφιο κωδικό υποψηφίου.

Τέλος, σημειώνεται ότι, ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΑΥΤΟΠΟΙΗΣΗΣ, για την ηλεκτρονική υποβολή της αίτησής του ο υποψήφιος θα πρέπει να  ακολουθήσει το σύνδεσμο http://solon.it.minedu.gov.gr που βρίσκεται στην επίσημη ιστοσελίδα του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων και χρησιμοποιώντας τα προτεινόμενα βήματα μπορεί να υποβάλει την αίτησή του.