ΠρΟσκληση ενδιαφΕροντος για απΟσπαση εκπαιδευτικΩν
στα ελληνΟφωνα τμΗματα και στις θΕσεις διδασκαλΙας της ελληνικΗς γλΩσσας στα αγγλΟφωνα τμΗματα
του ΣχολεΙου ΕυρωπαϊκΗς ΠαιδεΙας στο ΗρΑκλειο ΚρΗτης
για το σχολικΟ Ετος 2018- 2019

Ο Υπουργός Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων

κ α λ ε ί

τους εκπαιδευτικούς Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης των κλάδων ΠΕ60 Νηπιαγωγών, ΠΕ70 Δασκάλων, ΠΕ08 Εικαστικών, ΠΕ01 Θεολόγων, ΠΕ02 Φιλολόγων, ΠΕ03 Μαθηματικών, ΠΕ04.04 Βιολόγων και ΠΕ80 Οικονομολόγων, που επιθυμούν να αποσπαστούν στο Σχολείο Ευρωπαϊκής Παιδείας Ηρακλείου Κρήτης (Σ.Ε.Π.) για το σχολικό έτος 2018-2019 για την κάλυψη των θέσεων εκπαιδευτικού προσωπικού των ελληνόφωνων τμημάτων, καθώς και των θέσεων για τη διδασκαλία της ελληνικής γλώσσας στα αγγλόφωνα τμήματα.

Προθεσμία υποβολής των αιτήσεων ορίζεται από 13-7-2018 έως 19-7-2018 και ώρα 14.00