ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΑ ΕΠΙΣΤΟΛΗ

Την Παρασκευή 19-04-2024 πραγματοποιήθηκε ημερήσια μετακίνηση του 5ου ΓΕΛ Κορυδαλλού στην Αίγινα. Λόγω έκτακτων καιρικών συνθηκών, εκδόθηκε απαγορευτικό απόπλου προς τον Πειραιά, με αποτέλεσμα να μην είναι εφικτή η επιστροφή των μαθητών/τριών. Σε άμεση συνεργασία με το Δήμαρχο Αίγινας, κ. Ιωάννη Ζορμπά, εξασφαλίστηκε κατάλυμα για τους/τις μαθητές/τριες του 5ου ΓΕ.Λ. Κορυδαλλού και πλήρης στήριξή τους. Τελικά το πλοίο αναχώρησε με έκτακτο βραδινό δρομολόγιο και οι μαθητές/τριες επέστρεψαν με ασφάλεια στα σπίτια τους.

Συγχαίρουμε τον Διευθυντή του 5ου ΓΕΛ Κορυδαλλού, κ. Στεφανή Δημήτριο καθώς επίσης και του/τις συνοδούς εκπαιδευτικούς κ. Σακελλαρίου Μ., κ. Ανδριτσάκη Γ., κα Βερναδάκη Α., κα Καλαφάτη Α., κα Μάζαρη Α., κα Μακρή Β., κα Γαρμπή Ρ., κα Αγακίδου Σ., κα Θεοδωροπούλου Β., κα Κουτσού Ο. και κα Συμεωνάκη Σ., για την υπεύθυνη στάση τους και το χρόνο που αφιέρωσαν.