Το βράδυ της Πέμπτης 22/12/2022, ο Διευθυντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά, κ. Αναστασόπουλος Διονύσιος, παρευρέθηκε στη Χριστουγεννιάτικη συναυλία του Μουσικού Σχολείου Πειραιά, όπου, παρουσία της Υφυπουργού Πρόνοιας και Κοινωνικής Αλληλεγγύης κ. Δόμνας Μιχαηλίδου, της Διεύθυνσης του σχολείου, των εκπαιδευτικών, των γονέων και των μαθητών, απόλαυσαν χριστουγεννιάτικες μελωδίες από τη Βυζαντινή Χορωδία και την Παραδοσιακή Ορχήστρα και Χορωδία (υπεύθυνοι καθηγητές: Ευσταθιανού Στ., Ποταμίτης Μ., Τοκατλίδης Γ.), το Κιθαριστικό Σύνολο (υπεύθυνος καθηγητής : Δημητράς Μ.) και τη Μαντολινάτα (υπεύθυνοι καθηγητές : Γιατράς Θ., Κάλλη Μαμούση) του σχολείου, δημιουργώντας ένα εορταστικό κλίμα γεμάτο από ζωντάνια και ταλέντο. Από τη Δ.Δ.Ε. Πειραιά παρέστη, επίσης, η κ. Προσαλέντη Μ., εκπαιδευτικός και μητέρα μαθήτριας του σχολείου.

Θερμά συγχαρητήρια αξίζουν στην εκπαιδευτική κοινότητα του Μουσικού Σχολείου Πειραιά και ιδιαιτέρως στον Δ/ντή κ. Καρδούλια Ν., τους υποδιευθυντές κ. Γιατρά Θ. & κα. Ασημίδου Αικ., καθώς και στην κ. Κοντοπούλου Ελίζα (οργάνωση της γιορτής) & κ. Κουντούρη Καλλιόπη (παρουσίαση γιορτής-κείμενα).

Ο Διευθυντής Δ.Ε. Πειραιά
Διονύσιος Αναστασόπουλος Δρ.