Σεμινάριο Πρώτων Βοηθειών για εκπαιδευτικούς ΠΕ11 Φυσικής Αγωγή Β/θμιας Εκπαίδευσης

seminario prwtwn bohtheiwn pe11 into

Την Πέμπτη 16 Νοεμβρίου 2023, με την εισήγηση της κυρίας Κατσαβούνη Φανής και υπό την καθοδήγηση των Σύμβουλων Εκπαίδευσης Φυσικής Αγωγής, κας Σπανουδάκη Σοφίας και κου Παπαηλιού Δημήτρη, διεξήχθη το σεμινάριο «Πρώτες Βοήθειες στο σχολικό περιβάλλον», το οποίο ήταν βιωματικό και πρακτικό. Οι Εκπαιδευτικοί Φυσικής Αγωγής των σχολείων του Πειραιά παραβρέθηκαν και παρακολούθησαν τη δίωρη επιμορφωτική δράση, με ιδιαίτερο ενδιαφέρον, στο αμφιθέατρο του Ραλλείου Γυμνασίου και ΓΕΛ Θηλέων κι αποχώρησαν, δηλώνοντας ικανοποιημένοι για τις χρήσιμες και αναγκαίες,πλέον, γνώσεις, που αποκόμισαν.

Γιατί η ενημέρωση και η πρόληψη σώζει ζωές!

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ • ΑΦΙΣΑ