Την Τρίτη 31.01.2023 ο Δ/ντής της Δ.Ε. Πειραιά παραβρέθηκε στο Καλλιτεχνικό Σχολείο Κερατσινίου – Δραπετσώνας, στο πλαίσιο της συγκινητικής τελετής ονοματοδοσίας της Αίθουσας Πολλαπλών Χρήσεων του σχολείου εις μνήμην του πρόσφατα εκλιπόντος συναδέλφου & δασκάλου Άγγελου Γούναρη, καλλιτέχνη δραματικής τέχνης.

Η συγκεκριμένη αίθουσα, που πλέον ονομάζεται «Αίθουσα ΑΓΓΕΛΟΣ ΓΟΥΝΑΡΗΣ» είναι ο χώρος στον οποίο θα γίνονται οι πρόβες και οι παραστάσεις των εκδηλώσεων του Καλλιτεχνικού Σχολείου Κερατσινίου – Δραπετσώνας.

Και όπως πρέσβευε και δίδασκε ο ίδιος: Το θέατρο είναι ατόφιο μυστήριο. Για αυτό το θέατρο, όπως και η αγάπη, είναι κάτι που βρίσκεται εδώ…

Ο Διευθυντής Δ.Ε. Πειραιά
Διονύσιος Αναστασόπουλος Δρ.