ΑΝΑΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ-ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ

Σχετικά με την ανάληψη υπηρεσίας & την θερινή υπηρεσία, σας ενημερώνουμε ότι:

1. Όσοι εκπ/κοί της Δ.Δ.Ε. Πειραιά διατέθηκαν για συμπλήρωση ωραρίου στο Π.Υ.Σ.Π.Ε. Πειραιά, για το διδακτικό έτος 2013-14, θα παρουσιαστούν και θα αναλάβουν υπηρεσία τη Δευτέρα 23/6/2014 στο σχολείο της Δ.Ε. στο οποίο υπηρετούν (οργανικά ή προσωρινά).
  1. Όσοι εκπ/κοί της Α΄ Πειραιά, έχουν οργανική θέση σε σχολείο της Δ.Δ.Ε. Πειραιά και διατέθηκαν στο Π.Υ.Σ.Π.Ε. Πειραιά, θα παρουσιαστούν και θα αναλάβουν υπηρεσία τη Δευτέρα 23/6/2014 στο σχολείο της οργανικής τους θέσης
  1. Όσοι εκπ/κοί της Β΄ Πειραιά, έχουν οργανική θέση σε σχολείο της Δ.Δ.Ε. Πειραιά και διατέθηκαν ολικά στο Π.Υ.Σ.Π.Ε. Πειραιά, θα παρουσιαστούν και θα αναλάβουν υπηρεσία την Δευτέρα 23/6/2014 στη Δ.Δ.Ε. Πειραιά (Ελ. Βενιζέλου 35 – 3ος όροφος). Από την Τρίτη 24/6/14 έως & την Παρασκευή 27/6/2014, θα παρουσιαστούν στη Δ.Δ.Ε. Πειραιά (Ελ. Βενιζέλου 35 – 3ος όροφος), ενώ τη Δευτέρα 30/6/2014  θα παρουσιαστούν και θα αναλάβουν υπηρεσία στο σχολείο της οργανικής τους θέσης.
  1. Όσοι εκπ/κοί είναι στη διάθεση του Π.Υ.Σ.Δ.Ε. Α΄ Πειραιά και διατέθηκαν ολικά στο Π.Υ.Σ.Π.Ε. Πειραιά, θα παρουσιαστούν και θα αναλάβουν υπηρεσία τη Δευτέρα 23/6/2014 στο σχολείο της μισθολογικής τους τοποθέτησης.
  1. Όσοι εκπ/κοί είναι στη διάθεση του Π.Υ.Σ.Δ.Ε. Β΄ Πειραιά και διατέθηκαν ολικά στο Π.Υ.Σ.Π.Ε. Πειραιά, θα παρουσιαστούν και θα αναλάβουν υπηρεσία τη Δευτέρα 23/6/2014 και ώρα 9:00 στη Δ.Δ.Ε. Πειραιά (Ελ. Βενιζέλου 35 – 3ος όροφος). Από την Τρίτη 24/6/14 έως & την Παρασκευή 27/6/2014, θα παρουσιαστούν στη Δ.Δ.Ε. Πειραιά (Ελ. Βενιζέλου 35 – 3ος όροφος), ενώ τη Δευτέρα 30/6/2014 θα παρουσιαστούν και θα αναλάβουν υπηρεσία στο σχολείο της μισθολογικής τους τοποθέτησης.
  1. Όσοι εκπ/κοί από άλλο Π.Υ.Σ.Δ.Ε. αποσπάστηκαν στο Π.Υ.Σ.Δ.Ε. Πειραιά και στη συνέχεια διατέθηκαν στο Π.Υ.Σ.Π.Ε. Πειραιά, θα παρουσιαστούν και θα αναλάβουν υπηρεσία τη Δευτέρα 23/6/2014 και ώρα 9:00 στη Δ.Δ.Ε. Πειραιά (Ελ. Βενιζέλου 35 – 3ος όροφος) έως και την Παρασκευή 27/6/2014, ενώ τη Δευτέρα 30/6/2014 θα παρουσιαστούν και θα αναλάβουν υπηρεσία στο Π.Υ.Σ.Δ.Ε. της οργανικής τους.
  2. Όσοι εκπ/κοί ανήκουν στη Δ.Δ.Ε. Πειραιά και είχαν αποσπαστεί σε άλλο Π.Υ.Σ.Π.Ε. (εντός ή εκτός του λεκανοπεδίου Αττικής), από Δευτέρα 23/6/2014 έως και Παρασκευή 27/6/2014 θα συνεχίζουν να παρουσιάζονται σε σχολική μονάδα του Π.Υ.Σ.Δ.Ε. απόσπασης, ενώ τη Δευτέρα 30/6/2014 στο σχολείο της οργανικής τους θέσης (αν έχουν οργανική) ή στο σχολείο της μισθολογικής τους τοποθέτησης (αν είναι στη διάθεση του Π.Υ.Σ.Δ.Ε.).
  3. Όσοι εκπ/κοί ανήκουν στη Δ.Δ.Ε. Πειραιά και είχαν αποσπαστεί σε άλλο Π.Υ.Σ.Δ.Ε. ή έχουν άδεια η οποία λήγει ταυτόχρονα με τη λήξη του διδακτικού έτους, θα παρουσιαστούν για ανάληψη υπηρεσίας καθώς και για θερινή υπηρεσία τη Δευτέρα 30/6/2014 στο σχολείο της οργανικής τους θέσης (αν έχουν οργανική) ή στο σχολείο της μισθολογικής τους τοποθέτησης (αν είναι στη διάθεση του Π.Υ.Σ.Δ.Ε.).
  4. ΝΕΟ (20/06/2014): ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΛΗΨΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗ ΘΕΡΙΝΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΩΝ ΕΚΠ/ΚΩΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΣΠΑΣΜΕΝΟΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ Ή ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΕ ΑΔΕΙΑ ΑΝΑΤΡΟΦΗΣ ΠΑΙΔΙΟΥ. ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΕΔΩ.

Σε κάθε περίπτωση οι εκπαιδευτικοί οφείλουν να κάνουν θερινή υπηρεσία στη σχολική μονάδα της οργανικής ή της μισθολογικής τους τοποθέτησης.

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΤΗΣ Δ.Δ.Ε. ΠΕΙΡΑΙΑ

Δρ. Ευδοξία Χ. Μανδαλή