1ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ

Η ομάδα Βόλεϊ κοριτσιών αναδείχθηκε ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΠΕΙΡΑΙΑ για το σχολικό έτος 2014-2015.

Λιαδάκη Πελαγία, Άννα-Μαρία Καλλή, Κωνσταντίνα Κοκλιώτη, Τίνα Δημητρίου, Κλεοπάτρα Χαμπίμπι, Αλεξάνδρα Σκούρα, Εύη Παπαδημητρίου, Ελευθερία Σαρρή

th-1lyk-salam-1

Η μαθήτρια της Γ΄ τάξης Κοτσέλη Ειρήνη διακρίθηκε ανάμεσα στους εκατό πρώτους μαθητές στον 33ο Πανελλαδικό (60ο Πανευρωπαϊκό) Διαγωνισμό Ζωγραφικής «Πώς θα ήθελα να ζώ στην Ενωμένη Ευρώπη». Το θέμα του έργου της «Άστατο Παρόν- Αβέβαιο Μέλλον».

th-1lyk-salam-2 th-1lyk-salam-5

Το Σάββατο 6 Δεκεμβρίου 2014 στον τοπικό Διαγωνισμό EUSO στο ΕΚΦΕ Νίκαιας, ομάδα του σχολείου μας, τεσσάρων μαθητών αποτελούμενη από τους:
1) Ηλίας Περδικούρης
2) Γιώργος Ανδριανός
3) Χρήστος Μπεγνής
4) Δημήτρης Ματσούκας (αναπληρωματικός).

th-1lyk-salam-4

κατέλαβε την 4η θέση με μόνο 6 μόρια (στα 300) διαφορά από την πρώτη ομάδα!