Π Ρ Ο Σ Κ Λ Η Σ Η

4gym-nikaia-venezhs-picture

Η Διεύθυνση, ο Σύλλογος των Καθηγητών και οι Μαθητές του 4ου Γυμνασίου Νίκαιας «Ηλίας Βενέζης» σας προσκαλούν στην εκδήλωση - αφιέρωμα που διοργανώνει με θέμα:

«Ηλίας Βενέζης: Εκεί που η λογοτεχνία,
συναντά την ιστορία...»

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 17 Φεβρουαρίου 2016 και ώρα 6.30μ.μ., στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του σχολείου μας.

Η παρουσία σας θα μας τιμήσει ιδιαίτερα.

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ

Πειραιάς, 23-02-2016

Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε με ιδιαίτερη επιτυχία. Κατά γενική ομολογία πέτυχε απόλυτα το σκοπό της που ήταν να τιμήσει τον άνθρωπο που το όνομα του κοσμεί την επωνυμία του σχολείου μας, τον Ηλία Βενέζη.
Είχαμε την χαρά να μας τιμήσει με την παρουσία της η κόρη του Ηλία Βενέζη, κυρία Αννα Βενέζη Κοσμετάτου.
Επίσης παρευρέθησαν εκπρόσωποι της τοπικής αυτοδιοίκησης με επικεφαλής τον Δήμαρχο Νίκαιας Αγ.Ι. Ρέντη κύριο Ιωακειμίδη Γεώργιο, καθώς και εκπρόσωποι φορέων και πολιτιστικών συλλόγων της πόλης μας και βέβαια γονείς και μαθητές. Τους ευχαριστούμε όλους.
Παρακάτω βλέπετε κάποιες χαρακτηριστικές φωτογραφίες από την εκδήλωση.

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΔΗΛΩΣΗ

ΦΩΤΟ