saint-paul     saint-paul-la-salle

ΕΛΛΗΝΟΓΑΛΛΙΚΗ  ΣΧΟΛΗ  ΠΕΙΡΑΙΑ “SAINT-PAUL”

ΥΓΕΙΑΑΣΚΗΣΗΔΙΑΤΡΟΦΗ

Ο κλάδος Φυσικών Επιστημών και ο κλάδος Φυσικής Αγωγής σε συνεργασία με φοιτητές της Σχολής Φυσικοθεραπείας του Α.Τ.Ε.Ι. Στερεάς Ελλάδας επεξεργάστηκαν ένα ετήσιο πρόγραμμα έρευνας και ενημέρωσης των νέων μαθητών της Α΄ Γυμνασίου σε θέματα καθημερινής άσκησης και υγιεινής διατροφής που συμβάλλουν καθοριστικά στη διατήρηση καλής ποιότητας ζωής. Τα αποτελέσματα αυτού του project σε συνδυασμό με πολλές δράσεις που αφορούν στην άσκηση και στη διατροφή θα παρουσιαστούν σε μια εκδήλωση ανοιχτή στο κοινό την Τετάρτη 5 Απριλίου 2017, στο ανοιχτό γυμναστήριο της Σχολής και στην Αίθουσα Εκδηλώσεων, Κουντουριώτου 229-231, στις 18:00.