2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ

2gym-kory-them-week-internet

Τη Δευτέρα 15 Μαΐου 2017 στις 5 μ.μ θα πραγματοποιηθεί ομιλία-συζήτηση για γονείς και εκπαιδευτικούς με θέμα την προβληματική χρήση του διαδικτύου. Η εκδήλωση πραγματοποιείται έπειτα από αίτημα του σχολείου μας προς το ΚΕΘΕΑ ΝΟΣΤΟΣ στα πλαίσια της θεματικής εβδομάδας. Συμμετέχουν η κ. Νεκταρία Αποστολίδου, ψυχολόγος-συστημική θεραπεύτρια-πιστοποιημένη σύμβουλος για θέματα κατάχρησης διαδικτύου και η κ. Χριστίνα Μανιάτη, κοινωνική ανθρωπολόγος-συστημική θεραπεύτρια-υπεύθυνη του κέντρου Οικογενειακής Υποστήριξης ΚΕΘΕΑ ΝΟΣΤΟΣ.

ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ

2gym-kory-them-week-smoking

Την Τετάρτη 17 Μαΐου 2017 στις 6.30 μ.μ θα πραγματοποιηθεί ομιλία-συζήτηση για γονείς και εκπαιδευτικούς με θέμα «Μιλήστε με τα παιδιά για το κάπνισμα» από την κ. Δήμητρα Μπουσίου, Ιατρό Πνευμονολόγο-Συγγραφέα-Υπεύθυνη του προγράμματος «ΠΑΡΕ ΑΝΑΣΑ» της Ελληνικής Πνευμονολογικής Εταιρείας.

ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ