ΖΑΝΝΕΙΟ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΕΙΡΑΙΑ

ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΤΟΥ ΖΑΝΝΕΙΟΥ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ ΣΤΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΜΑΘΗΤΙΚΗΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ
«Η ιστορία σου, είναι ιστορία της πόλης σου»

Το Ζάννειο Πειραματικό Γυμνάσιο Πειραιά διακρίθηκε για τη συμμετοχή του στο διεθνή διαγωνισμό ψηφιακής μαθητικής δημιουργίας για σχολεία Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης στην Ελλάδα και το εξωτερικό, «Η ιστορία σου, είναι ιστορία της πόλης σου» για τη σχολική περίοδο 2018 – 2019. Ο διαγωνισμός ψηφιακής μαθητικής δημιουργίας είχε θέμα την Τοπική ιστορία.

Τα παιδιά του Ομίλου που δούλεψαν και βραβεύτηκαν είναι: Λιβάνη Νεφέλη, Μπαλτούμα Ηρώ, Παππά Δήμητρα, Ρώτα Ελένη, Κοσμάς Ευριπίδης, Συρίγος Κωνσταντίνος, Κοτοπούλης Βασίλης, Ζουμπαίρ Χουντάρετ, Σπανού Ελένη, Τσιμπλιδάκη Ισιδώρα, Πρασίδης Αχιλλέας, Λέντερη Μαίρη.