1ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

Ο Διευθυντής της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά και η Οργανωτική Επιτροπή Σχολικών Αθλητικών Δραστηριοτήτων (Ο.Ε.Σ.Α.Δ.) συγχαίρουν τις μαθήτριες της ομάδας Ποδοσφαίρου του 1ου ΓΕΛ Κερατσινίου, καθώς και την εκπαιδευτικό Φυσικής Αγωγής κ. Φωτεινή Σίγγελ για την κατάκτηση της 2ης θέσης στους Πανελλήνιους Σχολικούς Αγώνες Ποδοσφαίρου Λυκείων σχολικού έτους 2022–2023.

Η Τελική Φάση (Final Four) των Πανελληνίων Σχολικών Αγώνων μαθητριών και μαθητών Λυκείων διεξήχθη με μεγάλη επιτυχία στις 10 και 11 Μαΐου 2023 στον Πειραιά, στο Δ.Α.Κ. Κορυδαλλού (μαθήτριες) και στο Γήπεδο Νίκαιας «Παντελής Νικολαΐδης» (μαθητές).

Νικήτριες αναδείχθησαν οι παρακάτω ομάδες:

ΜΑΘΗΤΡΙΕΣ

1η θέση Ιδιωτικό ΓΕΛ Αριστοτέλειο Κολλέγιο Θσσαλονίκης