Σεμινάριο Αγωγής Υγείας:
«Παιδαγωγική Freinet:
αρχές και τεχνικές για την κοινωνική, συναισθηματική και γνωστική ανάπτυξη
των παιδιών στο σχολείο της κοινότητας»

freinet-seminarΘα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για τη διεξαγωγή σεμιναρίου με τίτλο «Παιδαγωγική Freinet: αρχές και τεχνικές για την κοινωνική, συναισθηματική και γνωστική ανάπτυξη των παιδιών στο σχολείο της κοινότητας» το οποίο οργανώνεται από τη Δ.Δ.Ε. Πειραιά δια της Υπευθύνου Αγωγής Υγείας σε συνεργασία με την παιδαγωγική ομάδα για τη διάδοση της παιδαγωγικής Φρενέ στην Ελλάδα «Το Σκασιαρχείο - Πειραματικοί ψηλαφισμοί για ένα Σχολείο της Κοινότητας», τη Διεύθυνση Π.Ε Πειραιά και τη Διεύθυνση Π.Ε. Γ’ Αθήνας.

Χώρος διεξαγωγής: 1ο Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Πειραιά (Λεβαδείας 95, Καμίνια-Πειραιάς, πλησίον Λεωφ. Θηβών, χάρτης σχολείου: https://goo.gl/maps/CRbUnb1v5y72)

Ημερομηνία: Σάββατο 10 Ιουνίου 2017 και ώρες: 09:00 έως 14:00

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την πρόσκληση και το πρόγραμμα του σεμιναρίου πατήστε ΕΔΩ
Για να δείτε την αφίσα πατήστε ΕΔΩ