RealLifeStoriesΕνημέρωση για το Πρόγραμμα “Real Life Stories” από το «Χαμόγελο του Παιδιού»

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για το Πρόγραμμα “Real Life Stories”, το οποίο πραγματοποιείται από «Το Χαμόγελο του Παιδιού» και αφορά ιστορίες που βασίζονται στο μοντέλο και τις αρχές της «Βιβλιοθεραπείας». Οι ιστορίες αναφέρονται σε καταστάσεις ενδοοικογενειακής βίας, ενδοσχολικής βίας και εκφοβισμού και ασφάλειας στο Διαδίκτυο. Το συγκεκριμένο πρόγραμμα έχει λάβει έγκριση από το Υπουργείο Παιδείας (Αριθμός Πρωτοκόλλου: Φ13.1/145074/Δ2 Ημερομηνία: 04/09/2017) και απευθύνεται σε μαθητές δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης.

Περισσότερες πληροφορίες οι οποίες παρέχονται από το «Χαμόγελο του Παιδιού» μπορείτε να δείτε ΕΔΩ.