Την Πέμπτη 08/12/2022 ο Δ/ντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά βρέθηκε στην Ύδρα, προκειμένου να επισκεφτεί το Γυμνάσιο και το Γενικό Λύκειο του νησιού και να συνομιλήσει με το Δ/ντή του Γυμνασίου κ. Σαράντη Δ., τη Διευθύντρια του Λυκείου κα Μαρσέλλου Μ., καθώς και με τους συλλόγους διδασκόντων για θέματα που αφορούν στην εύρυθμη λειτουργία των σχολικών μονάδων.

Παράλληλα, ο Δ/ντής Δ.Ε. συναντήθηκε με το Δήμαρχο Ύδρας κ. Κουκουδάκη Γεώργιο, την Αντιδήμαρχο παιδείας κα Μαραγκού Αικ., καθώς και με μέλη των Συλλόγων γονέων και κηδεμόνων σε κλίμα αγαστής συνεργασίας.

Στο πλαίσιο αυτό και με γνώμονα τη διευκόλυνση της λειτουργίας των σχολικών μονάδων, ανακοινώθηκε η παραχώρηση τεσσάρων (4) δωματίων από το Δήμο Ύδρας, παράλληλα με την παγίωση του επιδόματος ποσού 200 ευρώ για νεοδιόριστους και αναπληρωτές εκπ/κούς υπηρετούντες στο νησί.

Ο Διευθυντής Δ.Ε. Πειραιά
Διονύσιος Αναστασόπουλος Δρ.