ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΣΤΟ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΚΟ ΜΟΥΣΕΙΟ ΑΘΗΝΩΝ

sculptorΗ Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά – Τομέας Πολιτιστικών Θεμάτων διοργανώνει εκπαιδευτικά μαθήματα Γλυπτικής Τέχνης σε συνεργασία με τον Σύλλογο Γλυπτών Ελλάδας και το Αρχαιολογικό Μουσείο Αθηνών. Τα μαθήματα αυτά εντάσσονται στις εκπαιδευτικές επισκέψεις που διενεργούνται στα πλαίσια εκπονουμένων προγραμμάτων πολιτιστικών σχολικών δραστηριοτήτων.

Τις μαθητικές ομάδες ξεναγούν και διδάσκουν ο Πρόεδρος του Συλλόγου Γλυπτών Ελλάδας κ. Ξενοφών Δεστέφανος μαζί με τον γλύπτη καθηγητή του Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου κ. Γεώργιο Καλακαλλά.

Οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί – υπεύθυνοι πολιτιστικών προγραμμάτων παρακαλούνται όπως επικοινωνήσουν με την υπεύθυνη Πολιτιστικών ΔΔΕ Πειραιά μέχρι και την Παρασκευή 19 Νοεμβρίου 2016 στα τηλ. 2104124182 και 6937244438 και ηλεκτρονικά στη διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.