olympia en dio img

Διεθνής Νεανική Συνάντηση Αρχαίου Δράματος, Μουσικής και Αθλητισμού 2022
«Ολύμπια εν Δίω»

Στο πλαίσιο της «Διεθνούς Νεανικής Συνάντησης Αρχαίου Δράματος, Μουσικής και Αθλητισμού 2022 - ΟΛΥΜΠΙΑ ΕΝ ΔΙΩ» που πραγματοποιείται από την Περιφερειακή Ενότητα Πιερίας σε συνεργασία με το Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, το Πανεπιστήμιο Δυτικής Μακεδονίας, το Πανεπιστήμιο Μακεδονίας και βρίσκεται υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων όπως και του Υπουργείου Εθνικής Άμυνας παρουσιάζουν τις θεατρικές παραστάσεις τους πέντε σχολικές θεατρικές ομάδες της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά.

Οι θεατρικές αυτές παραστάσεις δημιουργήθηκαν στο πλαίσιο εκπόνησης Πολιτιστικών προγραμμάτων κατά το σχολικό έτος 2021-2022 υπό την εποπτεία του Τομέα Πολιτισμού της Δ.Δ.Ε. Πειραιά, δια της υπευθύνου κ. Ανθής Γουρουντή και θα παρασταθούν στη διοργάνωση ΟΛΥΜΠΙΑ ΕΝ ΔΙΩ.