Στις 19.09.2023 πραγματοποιήθηκε «Τελετή βράβευση επιτυχόντων στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση» στο αμφιθέατρο του σχολικού συγκροτήματος Ραλλείου Γυμνασίου- Λυκείου θηλέων Πειραιά. Η βράβευση των επιτυχόντων στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση αποτελεί μια καθιερωμένη εκδήλωση επισφράγισης και επαίνου της προσπάθειας όλων των μαθητών και συνοδεύεται από τις θερμές ευχές πολιτικών και θεσμικών προσώπων, εκπαιδευτικών, γονέων και κηδεμόνων.

Στην τελετή παρευρέθη η Υφυπουργός Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού κα Δόμνα Μιχαηλίδου, ο Υφυπουργός Προστασίας του Πολίτη κος Κώστας Κατσαφάδος, ο Βουλευτής Β´ Πειραια κος Νίκος Βλαχάκος, ο Δήμαρχος Πειραιά κος Γιάννης Μώραλης,  ο Διευθυντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του Πειραιά κος Διονύσιος Αναστασόπουλος, η κα Δέσποινα Αρβανίτου, Πρόεδρος Σχολικών Επιτροπών Δευτεροβάθμιας Δήμου Πειραιά και απηύθυναν χαιρετισμό προς τους επιτυχόντες, ευχόμενοι σε αυτούς καλή σταδιοδρομία.

Επιπρόσθετα την εκδήλωση τίμησαν  και χαιρέτησαν οι Αντιδήμαρχοι του Δήμου Πειραιά, κα Αλιγιζάκη Ασπασία, Αντιδήμαρχος Παιδείας, η κα Γλύκα-Χαρβαλάκου Αθηνά, Αντιδήμαρχος Οικονομικών Υπηρεσιών, η κα Μπουρδάκου Κυριακή, Αντιδήµαρχος Δηµόσιας Υγείας και Κοινωνικών Υπηρεσιών, η κα Ζαρακέλη Ανδριάνα, Αντιδήμαρχος Επικοινωνίας-Προβολής και Μέσων Ενημέρωσης και Ευρωπαϊκών Προγραµµάτων, ο κος  Καρύδης Δημήτριος,  Αντιδήμαρχος Προγραμματισμού και Ανάπτυξης, ο κος Καψοκόλης Γρηγόριος,  Αντιδήμαρχος Προσόδων και Εμπορίου, ο κος Ρέππας Παναγιώτης, Αντιδήμαρχος Καθαριότητας και Ανακύκλωσης, ο κος Αράπης Δημήτριος, Αντιδήμαρχος Δόµησης & ΓΣΠ και Αρχιτεκτονικού & ΛΤΕ, η κα Καρακατσάνη Αντωνία, Αντιδήμαρχος Περιβάλλοντος & Πρασίνου, ο κος Μανωλάκος Λεωνίδας, Αντιδήμαρχος Μηχανολογικού-Ηλεκτρολογικού, ο σύμβουλος του Δημάρχου Πειραιά  σε θέματα Παιδείας Γεράσιμος Αγγελετάκης, εντεταλμένοι Δημοτικοί Σύμβουλοι και Κοινοτικοί Σύμβουλοι, οι  Πρόεδροι των Σχολικών Επιτροπών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι,  απόφοιτοι-επιτυχόντες μαθητές του σχολείου, γονείς και κηδεμόνες.

Η εκδήλωση ολοκληρώθηκε σε ιδιαίτερα  ευχάριστο κλίμα με τους επιτυχόντες να γίνονται αποδέκτες συγχαρητηρίων και θερμότατων ευχών από όλους τους παρισταμένους.

Ο Διευθυντής Δ.Ε. Πειραιά
Διονύσιος Αναστασόπουλος Δρ.