Συνάντηση Εργασίας για τη Διαπίστευση ERASMUS+ KA1 της ΔΔΕ Πειραιά

synadhsh_ergasias_120124

Το Γραφείο Ευρωπαϊκών & Διεθνών Προγραμμάτων διοργάνωσε διαδικτυακή συνάντηση εργασίας την Παρασκευή 12 Ιανουαρίου 2024 και ώρες 12.00-14.00 για τους/τις Διευθυντές/ -ντριες των σχολικών μονάδων αρμοδιότητας ΔΔΕ Πειραιά που έχουν εκδηλώσει ενδιαφέρον για την συμμετοχή τους στην υπό διαπίστευση Κοινοπραξία ERASMUS+ KA1 της ΔΔΕ Πειραιά με τη συμμετοχή των υπευθύνων επικοινωνίας των παιδαγωγικών ομάδων των σχολείων (σύμφωνα με τη δήλωσή τους στην ηλεκτρονική φόρμα «Κοινότητα Μάθησης»).

Κατά τη συνάντηση εργασίας, τα στελέχη του Γραφείου, που συνέταξαν και υπέβαλαν την αίτηση Διαπίστευσης, ενημέρωσαν τα υποψήφια μέλη της υπό διαπίστευση Κοινοπραξίας ERASMUS+ KA1 της ΔΔΕ Πειραιά ως εξής: η κυρία Ε. Τσουραπά παρουσίασε τη Στρατηγική Διεθνοποίησης της ΔΔΕ Πειραιά και τις δράσεις του Γραφείου στο πλαίσιο της υλοποίησής της, η κυρία Αικ. Χριστοδούλου παρουσίασε τη φυσιογνωμία της υπό διαπίστευση Κοινοπραξίας και ανέλυσε επί μέρους τεχνικά ζητήματα ενώ η κυρία Μ. Καρυωτάκη επέδειξε στους συμμετέχοντες τον τρόπο έκδοσης του μοναδιαίου αναγνωριστικού κωδικού (OID) κάθε οργανισμού στην πλατφόρμα της Ευρωπαϊκής Επιτροπής.

Στο τέλος της παρουσίασης απαντήθηκαν τα ερωτήματα των συμμετεχόντων.

Για την παρουσίαση ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ