psycho-hmerida

Η Εταιρία Κοινωνικής Ψυχιατρικής και Ψυχικής Υγείας σε συνεργασία με το Τμήμα Αγωγής Υγείας της Δ.Δ.Ε. Πειραιά, σας προσκαλούν στην ημερίδα:

«Ενημέρωση και Ευαισθητοποίηση σε θέματα Ψυχικής Υγείας Παιδιών & Εφήβων»

που διοργανώνεται στο πλαίσιο του Προγράμματος Ευαισθητοποίησης & Ενημέρωσης σε θέματα Ψυχικής Υγείας στην Αττική (ΕΣΠΑ 20017-2013). Η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 17 Μαρτίου 2015 (ώρες 12:00-15:00) στο Πρότυπο Πειραματικό Γενικό Λύκειο Ιωνιδείου Σχολής (Σωτήρος Διός 17, Πειραιάς). Στόχος είναι η ενημέρωση-ευαισθητοποίηση εκπαιδευτικών Γυμνασίων και Λυκείων σε θέματα προώθησης της ψυχικής υγείας των μαθητών. Μετά το τέλος της ημερίδας θα δοθεί βεβαίωση παρακολούθησης στους συμμετέχοντες.

ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΕΔΩ.