Το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Καρπενησίου διοργανώνει πιλοτικά, 7ήμερο Θερινό Σχολείο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης από 1 Ιουλίου έως 7 Ιουλίου 2015, με θέμα:

«Το Σχολείο στη Φύση»

Η θεματική του Σεμιναρίου αφορά διδασκαλία μεθόδων και πρακτικών για μία πιο φυσική διδασκαλία, πως να προσεγγίζουν οι άνθρωποι τη Φύση, πώς να μαθαίνουν βιωματικά και συνεργατικά σε αυτή, πώς να λειτουργούν σε πιο φυσικούς ρυθμούς και συνάμα πιο αποτελεσματικά, και πώς να εφαρμοστεί αυτό στο σχολικό περιβάλλον.
Οι Αιτήσεις γίνονται απευθείας από τους ενδιαφερόμενους, στο ΚΠΕ Καρπενησίου, μόνο ηλεκτρονικά στη διεύθυνση: Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε., συμπληρώνοντας τη συνημμένη φόρμα, με θέμα: Αίτηση Συμμετοχής. Σε αυτήν υπάρχουν πεδία για δήλωση εθελοντικής εργασίας ή εισήγησης. Επίσης θα υπάρχουν διάφορα συμπληρωματικά – ενημερωτικά πεδία και διευκρινήσεις κλπ. Προθεσμία: Μέχρι 7 Ιουνίου 2015.

ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΕΔΩ

ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΤΥΠΟ ΤΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΕΔΩ